mIRCForumlari - mIRC ve IRC Kullanıcılarının Paylaşım Platformu
  SohbetTurkiye


SohbetTurkiye

mIRCForumlari - mIRC ve IRC Kullanıcılarının Paylaşım Platformu > Hosting Firmaları > Hosting Firma Tanıtımları
Kullanıcı Etiket Listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen mIRCForumlari

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 14 Aralık 2022, 08:29   #1
mIRCForumlari Global Bot
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2022
Konular: 137
Mesajlar: 142
Nerden: İstanbul
Cinsiyet: Erkek
Web Site: mIRCForumlari.Net
Alınan Beğeni: 132
Beğendikleri: 3
@mIRCForumlari
Standart Hosting Firması Kalite Politikası ve Hizmet Anlayışı

ForumTurk.ORG forumları üzerinde kayıtlı olan (Hosting Firması) rankını taşıyan arkadaşlarımız malum, fazlası ile var ve herkes kendi çabaları ile kendi rısklarını kazanmak uğruna müşterilerine en iyi şekilde hizmet verme çabasın'da tabi bu arkadaşlarımızın hizmet anlayışları ve kalite politikalarını bir kez daha göz'den geçirerek ve vermeleri gereken hizmetin faaliyetini detaylı olarak anlayabilelim.

Bir web sitesi açmak istiyorum ancak bunun için bana domain/alanadı gerekiyor bundan sonrasında ise hosting gerekmekte bundan sonrasında tabi site faaliyeti hangi sektöre hitap edecek ise içeriğini ona göre kendi zevkime göre modifiye ederek (css, html, php, asp, aspx) dilediğim gibi hazırlamaya başlayacağım.

Ancak tereddüt içerisindeyim malum piyasa üzerinde problem ve sıkıntı çıkarabilen o kadar çok arkadaş varki endişeler içerisinde olduğumu'da belirtmek isterim. Bunu daha iyi anlayabilmek ve daha somut kararlar verebilmek için seçebileceğim firmanın hizmet anlayışını ve kalite politikasını daha yükümlü bir şekilde ibraz edebilecek pozisyon'da net bir karar vermek gerek bunun için'de ilk aklıma gelebilecek şeyleri tek tek sıralayalım.

Blogspot, blogger ve benzeri free/ücretsiz olarak bir blog açmak çok basit ancak tam hedefe doğru giderken aklımda olan hayallerim ve önümü düşünürken bir daha kalktığım zaman baktığım'da blog'um suspend/durdurulmuş işte o zaman hayal kırıklığı yaşayacağım ve bugüne kadar vermiş olduğum bütün emekler tamamen boşa gitmiş olacaktır.

Bunun sınırının oldugunu unutmamak gerekiyor ve bu gibi problemleri en başında düşünerek ona göre hareket ederek evvel'den önümüzü görmesek bile tereddüt ve kuşkularımızı ümitlendirerek aklımıza gelenlerin daha ilerisinde bizleri pişman edeceği hat safalara gelmeden daha mantıklı ve akıllı bir kararlar vermek gereklidir.

Bir sabah uyanıyorum ve iş yerime gidiyorum yada evimde, bilgisayarımı açıyorum web siteme giriyorum böyle bir durumla karşılaşıp psikolojimi bozmak istemem, bu psikolojik sorunu yaşamak'dan ise çok cüzi bir rakamla alabileceğiniz hosting hizmeti ile bu korkuları ortadan kaldırabilirim Hayır hayır; çok pahalı değil. Ticaret yapan o kadar çok (Hosting/Firması) arkadaşımız var ki bunlar tamamen IRCForumlari.NET yönetimi tarafından onay alınarak seçilerek ve burada rank tanımlanarak faaliyete girmiş birer meslektaş arkadaşlarımızdır.

Hizmet'in iyisi veya kötüsü bu tamamen firmanın kendi politikasını ilgilendirmek ile beraber müşteri diyalogu ve firma geçmiş misyon/vizyon ile alakalı oldugunu bilmek ve buna göre daha olumlu düşünceleri aklımız'da düşünerek hareket etmemiz gerektiğini unutmamamız gerekmektedir.


Türkiye’deki hosting firmaları dünya genelinde en iyi firmalar arasında üst sıralarda yerini almış durumda. Çok uygun fiyata çok kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Bu makaleyi yazmaktaki amacım, hosting alırken dikkat etmeniz gereken birkaç unsuru hatırlatmaktır. Çünkü, bu işi hakkıyla yapan bir kaç tane kaliteli firma var; diğer bir amacım ise, bu firmaları taklit ederek, web sitesi açmak isteyen kişileri hezimete uğratan firmaları ayrıştırıp, tespit etmek.

Hosting hizmeti alırken nelere dikkat etmek gerek ? Nasıl seçmeliyiz ?

Aşağıdaki tavsiyelerimi mutlaka okuyun, hatta tekrar tekrar okuyun. 13 yılı bitirip'de 13 yıla girmiş bir tecrübenin tavsiyeleri aşağıdaki listede sıralanmış. İşte, iyi bir hosting firmasında olması gereken unsurlar sizlere tarafımca beyan edilmiştir.

Lokasyon: İyi bir hosting firmasının lokasyonları; Türkiye, ABD veya Almanya’dır. Mutlaka lokasyonu sorun veya kontrol edin. (Harici pek yanaşmayın)Domain / Hosting: Sadece hosting satan veya sadece domain tescili yapan firmalardan uzak durmanızı öneririm. Bu işi hakkıyla yapan firmalar, sizi hiç kimseye muhtaç etmeden domain ve hostunuzu aynı anda hizmetinize sunan firmalardır. ( Kimse üzerine bir şey almasın tecrübe konusu - Tartışma konusu değil ! )Hosting Özellik: Size 1 GB veya 2 GB disk veya trafik alanını sorun eden firmalardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Kaliteli firmalar, size hizmet sunabilmek için bazen 10 GB hatta 20 GB alanı size verebilirler. Küçük GB’lık alanları size vermeyen firmalar (!) büyük ihtimalle reseller alan bir şahıstır. Bunu bir çok kez yaşadım ve hala'da yaşamaktayım. Firma isimlerini telafüz ederek rencide/zor duruma sokmak istemediğim için göz ardı ederek ifade etmek istemiyorum.Personel Sayısı: Ciddi ve kaliteli bi firmanın en az 4 çalışanı olmalıdır. Hosting firmasında çalışan personel sayısını araştırın. Maksimum bu daha yüksek rakamlara bile çıkabilir. Minimum olarak hesaplarsak eğer'ki 1 kişi bile bunu yapabilir. Fakat 7/24 bilgisayar başında uyuyarak hizmet veremeyeceğini dile getirerek daha profesyonel ve daha hızlı çözüm üretebilmek adına bu kendi görüş ifademdir.Ofis: Kaliteli bir hosting firmasının mutlaka bir ofisi vardır. Ofisi olan firmalar, kendi web sitelerinde ofislerinin fotoğraflarını yayınlamaktan gurur duyarlar. Ofisi olan firmalar ciddi ve kaliteli firmalardır. Freelance/Homofice olarak'da bu işi yapan arkadaşlarımız var bunları çok görmemek gerek belki daha rahat bir ortam içerisinde olmak ister. Tabi bu zamanla değişebilme özelliğine sahiptir.Referanslar: Hemen hemen her hosting firmasının referansları vardır ve bu referanslarını web sitelerinde yayınlarlar. Bir hosting firması ile anlaşmadan önce, referans gösterdikleri web sitelerine mutlaka girip, bu referansları inceleyin. Referanslarının önemi kalitesinin ibaresini mutlaka belirtmektedir.Geri Ödeme: Kendine güvenen hosting firmaları, müşteri memnuniyetinin olmadığı durumlarda, geri ödeme garantisi sunar. 7 gün veya 14 gün bu firmanın kalite polikasına ve müşteri ile anlaşmasına bağlı bir durumdur.Müşteriler: Barındırdıkları alan adı sayısı 100′den fazlaysa sorun yok demektir. Belki daha az bile olabilir, bu firmanın verebileceği hizmetin maksimum ve minimum boyutuna göre değişmektedir.

Firmanın Web Sitesi: Kaliteli bir hosting firmasının mutlaka kendi web sitesi vardır. Kendi web sitelerinin tasarımı ise sanat eseridir. Basit yazılımlarla tasarımı yapılmış bir web sitesi ile karşılaşırsanız, başka firmalara göz atmanızı tavsiye ederim. Hazır ve nulled/marez gibi theme, script, tasarım kullanan firmaların bunu bir kez daha düşünmeleri ve kendi kalitelerini ortaya koymak için müşterilerine vermiş oldugu hizmeti daha fazla arttırmak için gerekli olanları yapmalarını tavsiye ederim.İletişim Bilgileri: Kaliteli bir hosting firması, web sitesinde iletişim bilgilerini verir. Bu iletişim bilgilerinde telefon numaraları, adresler bulunur. Verilen telefon numaralarını mutlaka arayın. Karşıdaki sesi ilk duyduğunuzda, zaten o firmanın kalitesini anlarsınız. 0850'li gibi numaralar artık boy göstermeye başladı ama bu numaralar'dan sonra dolandırmak ve vurkaç yapmak daha fazla arttı diyebilirim. Bu numaraları kötülemek ve aleyhine bir şey söylemek istemiyorum. Farkında iseniz genelleme ifadem değil biraz daha dikkatli olmak'dan bahsediyorum.Uptime: Belkide en önemli unsur diyebilirim. Bir hosting firmasının uptime oranı mutlaka ve mutlaka, en az %99 olmalıdır. % 80 uptime olan firma'da tabiki de kalitesiz diyemeyiz onunda kalitesini vermiş oldugu destek ve benzeri hizmetler ortaya koyar ama en iyi çözüm tabiki'de % 99 uptime oranıdır.Online Destek: e-posta, telefon veya canlı destek veren firmalar kaliteli firmalardır. Destek alabilmeniz için size verilen e-posta adresine bir şeyler sorun. 3 saat içinde size cevap vermiyorlarsa, ikinci e-postayı yazmayın ve arkanıza bakmadan kaçın. 7/24 Teknik destek ibaresi gösteren firmalar'da mutlaka gece/gündüz personeli hizmet müşterilerine vermektedir.Elbetteki hiç kimse dört dörtlük değildir. Yukardaki saydığım unsurların hepsini içerisinde barındırmayan kaliteli firmalarda vardır.


İleride üzülmek, ağlamak, başınızı duvarlara vurmamak istemiyorsanız tavsiyelerimi dikkate almanızı öneririm.


Kimseyi karalamak ve kötüleyici bir söz sarfetmek amacına sahip olmadıgım ile beraber genelleme olarak burada fikir yürütmek ve kendi tecrübe bilgilerimi burada paylaşmak'dan ziyade bir nebze bile olsa düşüncelerinize düşünce katmak adına kendi ifadelerimi sizlerle paylaşmak istedim.Daha kaliteli hizmet, daha hızlı çözüm, % 100 müşteri memnuniyeti firma prensiplerimiz arasında yer alan MD'lerden bir kaç tanesidir.

Kaan bunu beğendi.
 

Konu Kapatılmıştır
Konuyu Paylaş

Etiketler
100, abi, açmak, adan, ağlamak, adresi, adı, aklıma, aklımda, aklımıza, akıllı, alanları, aleyhi, alma, ancak, anda, anlayışı, arasında, artık, asıl, aynı, bak, bana, basit, bazen, başladı, başında, belkide, beraber, bilgileri, bilgilerini, bir, biraz, birkaç, boyu, bugüne, bundan, bunlar, büyük, böyle, canlı, cevap, Çok, css, Çünkü, daha, değil, değildir, demek, demektir, den, deyim, diğer, dikkat, doğru, domain, durumda, durumlarda, dünya, dört, eğer, edin, etmek, farkı, fikir, firmaları, firması, forum, forumturk, fotoğrafları, gece, geçmiş, gereken, gerektiği, gibi, giderken, gitmiş, göre, görüş, göz, hangi, harici, hayallerim, hayır, hemen, herkes, hiç, hizmet, hizmeti, hosting, html, hızlı, içinde, ifade, ikinci, ile, ilk, isteyen, istiyorum, iyi, işte, kadar, kalite, kaliteli, kaza, kendi, kez, kontrol, konusu, kullanan, küçük, kırıklığı, maksimum, memnu, mutlaka, nasıl, nelere, net, olabilir, olacak, olan, olarak, olmak, olmalı, olması, olsa, olumlu, ona, oranı, ortam, ortaya, pahalı, pişman, politikası, profesyonel, rahat, saat, sabah, sadece, sahip, sana, sanat, satan, sayısı, sayısını, script, siteleri, sitelerinde, sitelerine, sitesi, siz, size, sizi, sizlere, sizlerle, sonrası, sonrasında, soru, sorunu, sınırı, söz, tam, tane, tartışma, tasarımı, tek, tekrar, telefon, tespit, ticaret, trafik, uzak, var, veren, verilen, verir, verme, vermek, veya, web, yada, yapan, yapmak, yazmak, yaşadım, yaşamak, ücretsiz, yok, üst, İyi, yüksek, yıla, yılı, üzerinde, İşte, zaman, zor, önemi, önemli, Özellik, şahıs


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil